Tarot Online

Czy można robić tatuaż w ciąży?

Niniejszy artykuł pod tytułem hematokryt w ciąży – jakie są normy? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat hematokryt w ciąży – jakie są normy? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy będąc w ciąży, można zrobić tatuaż? Ciąża to ważny okres w życiu kobiety, często więc bywa tak, że chciałaby ona w jakiś symboliczny sposób go zapamiętać. Niekiedy w takich przypadkach pojawia się pomysł zrobienia tatuażu. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze jest to bezpieczne. Dowiedz się, czy można robić tatuaż w ciąży i przeczytaj o przeciwskazaniach.

Czy można zrobić tatuaż w ciąży?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i dość jednoznaczna – będąc w ciąży lepiej nie decydować się na wykonanie tatuażu. Ciąża to okres w życiu kobiety, w którym bardzo zmienia się jej ciało, zachodzą zmiany hormonalne, a skóra jest wrażliwsza niż wcześniej. Fakty medyczne mówią jasno, że lepiej powstrzymać się od robienia tatuażu na skórze w tym okresie. To samo powiedzą profesjonalni tatuażyści. Próba wykonania tatuażu może być niebezpieczna dla kobiety i dziecka. Dowiedz się, jakie argumenty przemawiają za tym, aby nie robić tatuażu w ciąży.

Dlaczego odradza się wykonywanie tatuażu w ciąży?

Pierwszym argumentem przemawiającym za powstrzymaniem się od wykonania tatuażu w okresie ciążowym, jest fakt, że skóra będącej w ciąży kobiety jest wrażliwsza niż kiedykolwiek wcześniej. Co za tym idzie, nawet najmniejsze zadrapanie może sprawić większy niż zazwyczaj ból. Jeżeli jesteśmy w zaawansowanej ciąży, taki stopień bólu może się źle skończyć, istnieje bowiem szansa wywołania wcześniejszego porodu, bądź poronienia. Podczas ciąży należy również być ostrożnym i wystrzegać się zakażenia wirusem HIV lub zapaleniem wątroby typu B. Sterylność i czystość z reguły powinny być zachowane w salonach tatuażu, lepiej jednak uniknąć takiego ryzyka. Jeżeli chodzi o związki chemiczne tuszu, które wnikają w skórę, do tej pory nie wykazano żadnych badań, które mówiłyby o ich szkodliwości dla płodu. Warto jednak wiedzieć, że robienie tatuażu nie jest wskazane w pierwszych tygodniach ciąży, kiedy to rozwijają się kluczowe narządy dziecka. Przeniknięcie niektórych substancji do skóry mogłoby mieć negatywny wpływ na płód, co może przyczynić się do poronienia, lub ciężkiej niepełnosprawności.

Ponadto jeżeli zastanawiamy się nad zrobieniem tatuażu w ciąży, warto wziąć pod uwagę kwestię estetyczną. Podczas ciąży ciało kobiety zmienia się, przybiera na wadze i rozszerza. Proces ten może mieć negatywny wpływ na wygląd tatuażu, bowiem ze względu na zmianę wyglądu ciała może on ulec zniekształceniu, co związane jest z potrzebą późniejszego poprawienia, a nawet usunięcia tatuażu. Warto o tym pamiętać, jeżeli zastanawiamy się nad tym aspektem.