Duże donice ogrodowe na taras i do domu

Autor: Bejbi.net
112 wyświetleń
Duże donice ogrodowe na taras i do domu

W końcu nadeszła tak długo wyczekiwana przez nas wiosna. Zaczyna robić się coraz cieplej, przyroda w końcu budzi się do życia. Sklepy i centra ogrodnicze prężnie eksponują zasoby drzewek, krzewów i rozmaitych kwiatów. To znak, że czas udać się na łowy, by wkrótce upiększyć wnętrza domów, tarasów i ogrodów przepięknymi kwiatowymi kompozycjami. We ferworze zakupowego szaleństwa nie zapomnijmy, aby zapewnić kwiatom odpowiednie miejsce, a więc… Pamiętajmy o kupieniu odpowiednich doniczek.


Duże donice na taras

W zależności od tego, ile miejsca chcemy poświęcić na swój kwiatowy kąt na tarasie, warto pomyśleć, jakie donice będą odpowiednie. Jeśli nie mamy ograniczonego miejsca, świetnie sprawdzą się duże donice zarówno wykonane z rattanu, jak i niezwykle modne donice betonowe. Rewelacyjnie prezentują się także doniczki ceramiczne, a te wykonane ze skrzynek. Warto w tym miejscu napomnieć, że im większa donica, tym większa perspektywa kwiatowego szaleństwa roztacza się przed nami. Co w przypadku jeśli miejsce jest nieco ograniczone? W takim przypadku świetnie spiszą się donice, które można umiejscowić na balustradzie, najzwyczajniej w świecie je przez nie przewiesić. Sklepy i hurtownie dysponują ogromnym wyborem kolorów, kształtów i rozmiarów, a więc pole do popisu jest bardzo obszerne.

Donice ogrodowe do domu

Duże ogrodowe donice, które chcemy umiejscowić wraz z kwiatowym wypełnieniem w domu, świetnie sprawdzą się zarówno jako wypełnienie pustych przestrzeni, jak i dekoracyjne uzupełnienie na przykład holu czy klatki schodowej. Jeśli chodzi o donice do domu, bardzo dużym walorem estetycznym charakteryzują się donice ceramiczne. Gama kolorów obecnie dostępnych na rynku jest wręcz nieograniczona, więc drodzy Państwo, do wyboru, do koloru. W przypadku kiedy cenimy sobie swoje surowe wnętrza, fenomenalnym rozwiązaniem będą wspomniane wyżej donice betonowe. Dla mniej wymagających „ogrodników”, plastikowe donice w różnych wymiarach powinny wystarczająco zdać egzamin.

Pamiętajmy, że decydując się na zakup gabarytowo pokaźnych donic, należy liczyć się z tym, że pochłoną one dość dużo podłoża kwiatowego zanim będą wypełnione. Duża ilość ziemi będzie wymagać analogicznie dużej ilości podlewania i odpowiedniego nawożenia. Nie mniej jednak, im większą donice wybierzemy do domu czy na nas taras, tym więcej frajdy sprawi nam układanie kwiatowych kompozycji, które później wynagrodzą nam wszelki trud. Nie czekaj do lata, już teraz wybierz się do ogrodniczego centrum i wybierz najpiękniejsze donice.

Spodoba Ci się