Tarot Online

Jak nauczyć dziecko języka obcego?

Niniejszy artykuł pod tytułem hematokryt w ciąży – jakie są normy? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat hematokryt w ciąży – jakie są normy? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Szkoła, praca, kariera, życie prywatne czy podróże – to tylko niektóre z dziedzin, w których umiejętność porozumiewania się z ludźmi z innych krajów jest wręcz niezbędna. Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko języka obcego, tak by go nie zmęczyć ani nie zniechęcić, a i samemu nie zwariować, podpowiadamy! Zapraszamy do lektury artykułu, gdzie przedstawimy 5 skutecznych sposobów nauki.

Nauka języka obcego u dziecka – to wcale nie takie trudne!

Dzieci, wraz z kolejnymi miesiącami życia rozwijają się bardzo szybko. Nie chodzi tylko o nowe umiejętności fizyczne, siadanie czy chodzenie. Rozwija się także ich umysł. Z czasem zaczynają rozpoznawać nie tylko dźwięk i ton głosu, ale uczą się rozpoznawać brzmienie poszczególnych słów i ich znaczenie. Po pewnym czasie same próbują je wymawiać. No własnie. Dzieci uczą się ze słuchu. Uczą się też bardzo szybko nowych słów i próbują układać je w zdania. Ciągle korygowane, w końcu układają je poprawnie. Z czasem składają coraz bardziej złożone konstrukcje. Rośnie nie tylko zakres słownictwa ale także poprawność gramatyczna.

Jak nauczyć dziecko języka obcego?

1. Najlepiej mówić do dziecka w obcym języku

Rodzice dość często znają język angielski, niemiecki, hiszpański czy rosyjski. Warto więc zwracać się do dziecka w danym języku. Najlepiej jak jedno z rodziców mówi do malucha po polsku, drugie zaś w odmiennym języku.  Nie bójmy się, że maleństwo nie będzie rozróżniać danego języka – na początku wszystko może mu się mieszać, jednak z czasem zrozumie, kiedy należy mówić po polsku, a kiedy np. po angielsku.

2. Prywatne lekcje

Korepetycje można zacząć już od najwcześniejszych lat. Nawet jeśli dziecko nie potrafi jeszcze pisać. Ważne, żeby ze słuchu nauczyło się powoli rozróżniać poszczególne słowa i je wymawiać, umiejętność pisania w danym języku przyjdzie z czasem.

3. Zabawy edukacyjne

Warto wyposażyć się w zabawki, puzzle w języku obcym. Puzzle czy układanki pozwolą przyswoić dziecku pewne nazwy.

4. Programy obcojęzyczne

Jeśli jedno z rodziców nie jest native speakerem w danym języku bardzo ważnym jest aby maluch osłuchał się z właściwym akcentem. Nie bójmy się więc włączać bajek z dubbingiem czy programów dla najmłodszych w języku polskim.

5. Czytajmy dzieciom

Chodzi tu o bajki, rymowanki czy wierszyki lub książeczki w obcym języku. Bardzo przydatne są tez wierszyki, piosenki i wyliczanki. Śpiewane przez mamę np. na dobranoc. Nie należy się bać, że dziecko nic nie zrozumie. Po urodzeniu przecież nie rozumie żadnego języka, nawet polskiego.