Tarot Online

Jak tanio podróżować z dzieckiem?

2019.02.22

2 minuty i 15 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Jak tanio podróżować? Tnijmy koszty na transporcie!
  • Zadbajmy o własny prowiant
  • Atrakcje
Niniejszy artykuł pod tytułem Kiedy dziecko siada, raczkuje i chodzi? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kiedy dziecko siada, raczkuje i chodzi? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Podróże kształcą, ale też sporo kosztują.  Jest nas więcej, więc nocleg jest z reguły droższy, wzrastają koszty żywienia, w dodatku dziecku często trudno odmówić atrakcji w postaci dmuchanego zamku czy ogromnej porcji lodów po obiedzie.  Podpowiadamy jednak jak tanio podróżować z dzieckiem, tak żeby wszyscy byli zadowoleni: my, nasza pociecha i nasze konta bankowe.

Jak tanio podróżować? Tnijmy koszty na transporcie!

Najwygodniejszą opcją podróżowania jest oczywiście samochód. Jesteśmy wtedy mobilni, możemy podjechać, gdziekolwiek nam się zamarzy, nie musimy dźwigać ciężkich toreb. Niestety, paliwo dosyć sporo kosztuje. Dlatego też warto w dłuższą podróż wybrać się autobusem, bądź pociągiem. Transport publiczny może sprawić dziecku dodatkową frajdę (szczególnie jeżeli wcześniej nigdy w ten sposób nie podróżowało). Co ważne, przewoźnicy oferują wiele zniżek, czasami trafi się nawet, że dzieci do pewnego wieku mogą jeździć za darmo.

Zadbajmy o własny prowiant

Jedzenie na stacjach, czy w przydrożnych barach nie dość, że bywa wątpliwej jakości to na dodatek jest pieruńsko drogie. Dlatego przed każdą wyprawą powinniśmy się dobrze zaopatrzyć w produkty żywnościowe. Zróbmy wypasione kanapki z tym, co każde z nas lubi najbardziej, kupmy owoce, pokrójmy marchewki w słupki i zabierzmy ze sobą do chrupania. Możemy się zaopatrzyć w coś słodkiego na deser. No i pamiętajmy o wodzie! Dobrym rozwiązaniem jest zakup butelek filtrujących, do których można uzupełnić wodę dosłownie w każdym miejscu.

Wybierając miejsce do noclegu możemy rozglądać się za pokojem, oferującym śniadania za darmo, bądź też takie, które są zaopatrzone w aneks kuchenny. Wtedy możemy być pewni, że nie wydamy majątku żywiąc się przez parę dni w restauracjach.

Atrakcje

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak tanio podróżować, boimy się, aby wycieczka nie wyszła zbyt nudna. Na szczęście wiele muzeów, czy galerii sztuki oferuje darmowe wejścia w konkretne dni (trzeba tylko wcześniej przeszukać Internet w celu znalezienia takiej informacji). Wszędzie znajdziemy zniżki dla maluszków, dzieciom w wieku szkolnym przysługują bilety ulgowe. W niektórych miejscach znajdziemy ofertę wejścia rodzinnego. Korzystajmy!

Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że dla dzieci atrakcją jest już sam wyjazd poza miasto. Możemy pojechać w góry, czy do pobliskiego lasu i zorganizować czas bardzo małym kosztem. Zachęcajmy dzieci do aktywności, np. tworząc konkurs w zbieraniu kasztanów na czas, czy w poszukiwaniu grzybów. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.