Tarot Online

Jak w sprzątaniu domu mogą pomóc ocet i soda oczyszczona?

Niniejszy artykuł pod tytułem hematokryt w ciąży – jakie są normy? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat hematokryt w ciąży – jakie są normy? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach półki w drogeriach uginają się od przeróżnych środków czystości. Możemy wydawać masę pieniędzy na sztucznie wytworzoną chemię, ale mamy też inne wyjście. Wystarczą nam tylko ocet i soda oczyszczona, a nasz dom będzie lśnił czystością. Nie dość, że wychodzi to taniej, to na dodatek jest przyjazne nie tylko dla środowiska, ale i dla naszej skóry.

Ocet i soda oczyszczona- jak działają?

Nie spodziewajmy się, że ocet będzie pachniał fiołkami. Jego zapach nie jest zbyt przyjemny, ale działanie na pewno bardzo skuteczne. Odtłuszcza powierzchnie, nadaje połysk i, choć trudno to sobie wyobrazić, usuwa przykre zapachy.  Soda natomiast neutralizuje i odświeża wszystkie powierzchnie. Doskonale sprawdza się w trudnej walce z tłustymi plamami.

Co dodać?

Do naszej niezastąpionej pary warto dodać cytrynę bądź też ulubione olejki. Cytryna nie tylko odświeży powierzchnię, ale też zadziała antybakteryjnie i odkażająco. Dodatkowo doskonale się sprawdzi jako środek wybielający. Olejki eterycznie idealnie się nadadzą do nadania zapachu. Możemy wybrać takie, które dobrze nam się kojarzą i które zwyczajnie lubimy. Wybór ich jest bardzo duży, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Oto kilka z nich:

 • olejek rozmarynowy-ma silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne; można go dodać do domowego płynu do zmywania naczyń
 • olejek cynamonowy- świetnie radzi sobie w walce z pleśnią, pomaga ją usunąć
 • olejek miętowy- skutecznie odstrasza mrówki i pająki
 • olejek tymiankowy- sprawdzi się w czyszczeniu drewnianych desek do krojenia

Warto o tych właściwościach pamiętać, jednak przy wyborze olejku radzimy kierować się swoimi osobistymi preferencjami.

Kilka sposobów na ekologiczne sprzątanie

Płyn do mycia naczyń

Potrzebne będą:

 • sok z trzech cytryn
 • 1,5 szklanki wody
 • 1 szklanka soli drobnoziarnistej
 • 1 szklanka octu
 • ew. ulubiony olejek

Aby przygotować domowy płyn do naczyń należy zmieszać wszystkie składniki i gotować w garnku ok. 10 min.  Powinniśmy ciągle mieszać, do czasu aż płyn się zagęści. Potem przelewamy go do szklanego naczynia i używamy jak każdego innego płynu do naczyń.

Sposób na pochłanianie zapachów w lodówce

Należy wsypać 2-4 łyżeczki sody oczyszczonej do małej miseczki i wstawić do lodówki. Można dodać kilka kropel olejku.

Środek do czyszczenia powierzchni lustrzanych

Przygotuj:

 • 1 łyżeczkę octu
 • 0,5 litra wody

Należy wlać składniki do butelki ze spryskiwaczem. Po spryskaniu powierzchni trzeba wytrzeć ją do sucha (najlepiej gazetą- zapobiegnie to powstawaniu smug).