Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Autor: Mateusz Konan
61 wyświetleń
Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Nie wiesz jakie łóżko będzie idealnym wyborem dla twojego dziecka, które nie tylko nada się na teraz, ale również posłuży na lata? W tym artykule dowiesz się na co trzeba zwrócić uwagę wybierając łóżka dla dzieci.

Łóżko dla dziecka – bezpieczne spanie

Pierwszą i najistotniejszą sprawą przy wyborze łóżka dla swojej pociechy jest bezpieczeństwo. Takie łóżko musi być solidne wykonane, aby nie martwić się o dziecko w czasie, gdy opiekun będzie spał. Dla dzieci poniżej 6 roku życia najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko barierką, dzięki takiemu zabezpieczeniu będziemy pewni, że dziecku nie stanie się nic złego np. wypadając pod czas snu z łóżka. Wybieraj łóżka, które mają możliwość zdjęcia barierki to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz, aby posłużyło one na kilka lat. Zwróć uwagę, również na wykończenie łóżka. Jego krawędzie powinny być bardziej zaokrąglone. Uchroni to dziecko przed urazami.

Jak wybrać idealne łóżko dla dziecka?

Przed kupnem łóżka dla dziecka musisz wiedzieć, na jaki okres dorastania pociechy będzie ono najlepiej pasować. Zadaj sobie pytanie, czy łóżko kupujesz na dany czas, czy jednak chcesz kupić takie, które zmienisz, dopiero gdy dziecko stanie się nastolatkiem?
Wybierając łóżko przeznaczone do użytkowania na kilka lat, warto zakupić większy model zwracając przy tym uwagę na wzrost. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego wybór łóżka na przód jest bardzo ważny. Jeśli nie chcesz narażać swojego budżetu i kupować nowego łóżka co rok zastanów się dobrze, które będzie najlepiej dopasowywało się do rosnącego dziecka.

Planujesz w krótkim czasie powiększyć swoją rodzine o drugie dziecko? Warto w tej sytuacji zastanowić się nad wyborem łóżka piętrowego, w którym położysz swoje dwie pociechy. Nie zajmie to dużo miejsca, tak jakby to było w przypadku dwóch osobnych łóżeczek.

Łóżko dla dziecka – kwestia wizualna

Skoro już wiesz, że łóżko dla twojego dziecka powinno być solidne i bezpieczne musisz zastanowić się, także nad jego kolorystyką i wyglądem. Myślisz nad łóżkiem kolorowym? Zdecydowanie możesz takie wybrać, jeśli wiesz, że będzie one wymieniane, gdy dziecko będzie chodzić już do szkoły. Chodzi nam o łóżka w różnych kształtach czy kolorach, które nie koniecznie będą podobać się dwunastolatkowi. Jeśli jednak nie będziesz zmieniać łóżka i chcesz, aby służyło one dziecku chodzącemu do gimnazjum to zdecydowanie tutaj zda role, łóżko w jednym kolorze. Wybierając taką opcję możesz pokombinować z kolorową pościelą w kwiatki czy samochodziki, którą zawsze możesz wymienić i na pewno nie uszczupli to twojego budżetu domowego.

Spodoba Ci się