Jaki prezent kupić maluchowi na pierwsze urodziny?

Autor: Ela Mec
25 wyświetleń
Jaki prezent kupić maluchowi na pierwsze urodziny?

Twoje dziecko będzie obchodziło za niedługo roczek? Poniżej prezentujemy 10 pomysłów na prezent na pierwsz urodziny. Warto w szczególności zwrócić uwagę na zabawki o charakterze edukacyjnym. Zapraszamy do lektury i inspiracji!

Prezent na pierwsze urodziny – 5 pomysłów

#1 Pojazdy

Rowerek na kółkach, samochodzik, czy hulajnoga – wszystkie te zabawki będą wspierać rozwój motoryczny maluszka i zachęcać go do ruchu. Z takiej zabawki dziecko będzie korzystać jeszcze nieraz, nawet gdy będzie starsze!

#2 Pluszaki

Pluszaki to wielofunkcyjne zabawki, które nie dość, że dają nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni, to jeszcze wspierają w trudnych chwilach. Można się do nich przytulić i z nimi rozmawiać, zasypianie także staje się łatwiejsze, gdy ma się u boku ulubionego misia.

#3 Zabawki do wanny

Jak urozmaicić kąpiel i zachęcić maluszka do regularnego taplania się w wodzie? Wystarczy kupić mu niezbędne akcesoria. Gumowa kaczuszka, mata kąpielowa, morskie zwierzątka i zabawki – fontanny doskonale się sprawdzą w tej roli!

#4 Sorter kształtów

Sorter to zabawka, która ma na celu rozwinąć koordynację ręka – oko, a także nauczyć rozpoznawania kształtów i kolorów. Obowiązkowa pozycja na liście prezentów dla dziecka, które ma roczek!

#5 Instrumenty muzyczne

Różnego rodzaju instrumenty muzyczne, np. cymbałki i grzechotki to także dobry pomysł na prezent dla rocznego malucha. Dzięki nim maluch poprawia swoją zręczność, a także rozwija poczucie rytmu i świadomość muzyczną. Być może kiedyś wyrośnie z niego wirtuoz?

Prezent na pierwsze urodziny – a może elektronika?

Wielu nowoczesnych rodziców optuje za tym, by przyzwyczajać dziecko od małego do sprzętów elektronicznych. Niegdyś dostawało się w prezencie komputer lub telefon dopiero na Świętą Komunię, obecnie wiele maluchów potrafi sprawnie obsługiwać tego typu sprzęt. Jak elektroniczne gadżety mogą wspomóc rozwój malucha? Na wiele sposobów. Producenci aplikacji oferują wiele ciekawych programów, które uczą dzieci spostrzegawczości, rozpoznawania kolorów, a także pomagają rozwinąć koordynację oko – ręka.

Gdzie zdobyć dobrej jakości sprzęt, w atrakcyjnych cenach, który będzie można podarować małemu dziecku? Warto się zainteresować sprzętem poleasingowym. To komputery, tablety, monitory i smartfony, które były wcześniej używane w firmach, dzięki czemu nie są one nadmierne wyeksploatowane. Co przemawia za tym, by kupić taki używany sprzęt? Przede wszystkim cena, ale też wysoka jakość parametrów (często jest to sprzęt klasy biznesowej) i renoma producenta.

Spodoba Ci się