Tarot Online

Kiedy potrzebna jest niania do dziecka? Jak ją wybrać?

2019.03.07

2 minuty i 9 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Niania do dziecka- kiedy jest potrzebna?
  • Zaczynamy poszukiwania
  • Gdzie znaleźć opiekunkę?
  • Wiek niani
  • Gdy zdecydowałyśmy już kogo zaprosić...
Niniejszy artykuł pod tytułem Kiedy dziecko siada, raczkuje i chodzi? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kiedy dziecko siada, raczkuje i chodzi? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dobra niania dla dziecka to skarb. Wynajmując ją, zapraszamy ją tym samym do naszego życia. Mamy wobec niej dużo wymagań, a także wiele obaw. W końcu powierzamy jej w opiekę nad naszym maluszkiem. Jak wybrać najlepszą nianię?

Niania do dziecka- kiedy jest potrzebna?

Niania potrzebna jest oczywiście wtedy, kiedy zamierzamy wrócić do aktywności zawodowej. Wtedy opiekunkę wynajmujemy na cały etat i to ona będzie osobą, która będzie spędzać z dzieckiem większą część dnia. Powinniśmy darzyć ją więc dużym zaufaniem.

Osoba do opieki przydaje się również wtedy, kiedy planujemy romantyczny wypad z naszym współmałżonkiem (kto powiedział, że nie można chodzić na randki parę lat po ślubie?). Ale żeby się nie stresować, że obca osoba siedzi u nas w domu musimy poznać ją bardzo dobrze.

Zaczynamy poszukiwania

Poszukiwania powinniśmy zacząć od razu, kiedy ustalimy czas, od którego niania będzie nam potrzebna. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile czasu zajmie nam poszukiwanie odpowiedniej osoby. Dodatkowo musimy przejść jeszcze przez fazę wzajemnego poznawania. Niania musi załapać kontakt z dzieckiem, a także dowiedzieć się jak dokładnie powinna się nim zajmować.

Gdzie znaleźć opiekunkę?

Można korzystać z agencji, jednak my radzimy, aby najpierw popytać wśród znajomych i rodziny. Najlepsza niania do dziecka to ta, którą ktoś nam zwyczajnie poleci. Jeżeli jednak nikt nie będzie znał takiej osoby, możemy umieścić ogłoszenie w Internecie lub zgłosić się właśnie o pomoc do agencji opiekunek.

Wiek niani

Niania przede wszystkim musi spełniać dwa warunki: ma być pełnoletnia i w dobrej kondycji. Opieka nad dzieckiem jest bowiem zajęciem bardzo wymagającym. Trudno jednoznacznie stwierdzić kto będzie lepszy: młoda, jeszcze niedoświadczona, lecz pełna zapału studentka czy starsza pani, która swoje dzieci już odchowała. Ludzie są różni, dlatego sami musimy ocenić na czym najbardziej nam zależy i zweryfikować to podczas rozmów z kandydatkami.

Gdy zdecydowałyśmy już kogo zaprosić…

… poprośmy o przyjście do naszego domu w porze, w której przyszły podopieczny naszej potencjalnej niani jeszcze nie śpi. Dobrze by było, gdyby w rozmowie wspierał nas mąż bądź przyjaciółka.  Jeżeli dzieci są starsze, również mogą brać udział w spotkaniu, mówiąc o swoich osobistych wrażeniach. Poprośmy nianię o referencje, zadajmy jej ważne dla nas pytania i zobaczmy, czy załapie kontakt z naszymi pociechami.

Życzymy powodzenia w szukaniu idealnej kandydatki!