Tarot Online

Kosmetyki i pielęgnacja dla przyszłej mamy

Niniejszy artykuł pod tytułem hematokryt w ciąży – jakie są normy? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat hematokryt w ciąży – jakie są normy? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Gdy kobieta dowiaduje się, że nosi pod sercem dziecko, towarzyszą jej najróżniejsze emocje – od euforii po lęk i niepokój. Nawet kiedy jest to kolejna już ciąża, następne miesiące mijają na regularnych badaniach, oczekiwaniu, kompletowaniu wyprawki i szczególnym dbaniu o siebie. Ważne, by kobieta pamiętała, że nie tylko może, ale wręcz powinna używać kosmetyków dopasowanych do tego szczególnego okresu. Ciąża nie wyklucza z dbania o urodę i korzystania z zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych.

Podstawowa pielęgnacja

W trakcie ciąży hormony pracują na najwyższych obrotach. Przynosi to dwojaki skutek – jedna grupa pań będzie wyglądała w tym czasie pięknie i promiennie, a druga przeciwnie – pojawią się problemy skórne takie jak: trądzik, przebarwienia, rozstępy. Dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana do kobiety pielęgnacja. Gdy już zostanie oceniony stan skóry, należy przystąpić do kompletowania kosmetyków. Ważne, by były jak najbardziej naturalne, o jak najkrótszym składzie. Zbyt dużo chemii może zaszkodzić nie tylko mamie, ale i dziecku. Drogerie oferują szeroki wybór kosmetyków dla przyszłych mam, w razie wątpliwości można także poradzić się lekarza ginekologa lub dermatologa. W tym czasie najważniejsze jest nawilżanie ciała, szczególnie na brzuchu, ponieważ w tym miejscu dochodzi do największego rozciągnięcia skóry, a także ochrona przed promieniowaniem UV, dlatego kosmetyki muszą zawierać specjalne filtry, które chronią przed słońcem. Dzięki temu można uniknąć brązowych plam na ciele, szczególnie na twarzy, która jest najczęściej wystawiona na ekspozycję słoneczną.

Przeczytaj także ten artykuł dla ciężarnych kobiet.

Jakie kosmetyki dla ciężarnej?

Przyszła mama w swoim domowym spa powinna posiadać kilka sprawdzonych kosmetyków. Intensywne serum, które zapobiegnie występowaniu rozstępów oraz wpłynie na regenerację kolagenu i elastyny w skórze. Na rynku dostępne są również różne typy serum do biustu, na którym także mogą pojawić się rozstępy. Jeśli na skórze wystąpi cellulit, warto sięgnąć po antycellulitowy wygładzający balsam. Do twarzy zaś zalecane są wspomniane już kremy nawilżające, koniecznie z filtrami.

Oczywiście typy kosmetyków powinny być dobrane również z uwzględnieniem pory roku. Innej pielęgnacji wymaga skóra zimą, a innej latem. Ważne jednak, by przyszła mama pozwoliła sobie na mały, codzienny luksus zadbania o siebie. Wpłynie to niewątpliwie pozytywnie na jej wygląd i samopoczucie, pomoże także w wyrobieniu stałego rytmu pielęgnacji i nawyków, które niewątpliwie przydadzą się, gdy maluch już przyjdzie na świat i czasu dla siebie, przynajmniej na początku, będzie jednak mniej.

Więcej o kosmetykach, makijażu i świecie kobiety przeczytasz na wenablog.pl.