Najlepsze pomysły na prezent dla rocznego dziecka

Autor: Ania Chmielewska
48 wyświetleń
Najlepsze pomysły na prezent dla rocznego dziecka

Upominek dla dziecka, które kończy pierwszy rok życia to nie lada wyzwanie. Co bowiem kupić na tak ważną okazję, skoro solenizant jest tak malutki? Jak wybrać prezent dla rocznego dziecka tak, aby był pamiątką na całe życie – podpowiadamy!

Jak wybrać prezent dla rocznego dziecka?

Roczne dziecko nie zdaje obie sprawy z tego, co się dzieje dookoła i nie rozumie całego panującego zamieszania. Nie będzie też miało żadnych wspomnień z danego dnia, czy opinii na jego temat. Nie warto więc zastanawiać się, czy dany prezent czy zabawka mu się spodoba, czy zareaguje na nią płaczem. Na rynku istnieją setki a nawet tysiące produktów, które można podarować.

Pomysły na prezent dla rocznego dziecka

Zabawki wspierające ogólny rozwój dziecka

  • Istnieje wiele produktów wspierających rozwój słownictwa, zapamiętywania czy czynności ruchowych.  Będą to np. gry czy zabawy interaktywne, piosenki służące do zapamiętywania kolorów, układanki czy puzzle pomagające rozróżniać dane kształty.

Specjalne akcesoria dla malucha

  • Oryginalne ubranka, spinki do włosów, czapki z daszkiem, okularki przeciwsłoneczne – wszystko, co sprawi, że zdjęcia z pierwszych urodzin będą wspaniałą pamiątką. Jest to prezent idealny, przyniesie bowiem wiele radości samym darczyńcom, jak i rodzicom malucha. Zdjęcia w uroczym ubranku można bowiem wywołać i postawić na komodzie albo stworzyć ciekawy album.

Zabawki uspokajające

  • Mogą to być „śpiewające” misie czy karuzele z wgranymi kołysankami lub iluminacjami, pozwalające maluchom szybciej zasnąć. Po całym dniu pełnym pracy, wieczorem rodzice często nie mają już sił, by usypiać maleństwo. Miś-przytulanka będzie sprawiał wrażenie obecności drugiej osoby, a karuzela pozwoli uspokoić malucha.

Nośniki wspomnień

  • Ramki na zdjęcia z odciskiem stóp czy dłoni maleństwa, czy specjalne albumy z fotografiami upamiętniającymi przebieg pierwszego roku życia. Małe dziecko zmienia się i bardzo szybko rośnie. Za miesiąc czy za rok, nie będzie już takie samo. Warto więc zainwestować w coś, co będzie uroczym wspomnieniem jego pierwszych urodzin. Za jakoś czas będzie można porównać rozmiar dłoni, czy stóp dziecka.

Biżuteria

  • Złota lub srebrna pamiątka będzie służyła dziecku szczególnie kiedy podrośnie. Dziewczynce można kupić bransoletkę lub kolczyki, chłopczykowi sygnet lub uniwersalnie – wisiorek, np. z ich znakiem zodiaku.

Lokata w banku

  • Coroczne lub comiesięczne niewielkie wpłaty na konto dziecka mogą zamienić się w dosyć pokaźną sumę do czasu np. jego 18 urodzin. Dodatkowe finanse pozwolą opłacić studia, czy zakup wymarzonego auta.

Do tego przydałoby się parę prozaicznych produktów takich jak: oliwki dla niemowląt, pieluszki, balsamy czy mydełka. Zakup pampersów czy kosmetyków dla najmłodszych generuje olbrzymie, dodatkowe koszty dla rodziców dziecka. Będzie więc to dla nich wspaniała pomoc, którą na pewno docenią.

Pierwszy rok życia malucha to najtrudniejsze wyzwanie dla nowych rodziców.  Prezenty powinny w zasadzie zaimponować im oraz przede wszystkim pomóc we wspieraniu rozwoju dziecka.

Spodoba Ci się