Niestandardowe pudełka na zabawki

Autor: Ela Mec
127 wyświetleń
Niestandardowe pudełka na zabawki

Producenci zabawek kładą duży nacisk na wygląd opakowań, w które pakowane są ich wyroby. Wielu z nich zależy na tym, by opakowania były równie interaktywne, jak i to, co kryją w swoim wnętrzu. Jakie niestandardowe pudełka można znaleźć w świecie zabawek? Zapraszamy do lektury!

Niestandardowe pudełka na zabawki – czy pudełka w rzeczywistości są takie ważne?

Aby rozreklamować markę i zbudować pozytywny wizerunek na rynku, można wykorzystać wiele różnych strategii. Jedną z nich jest tzw. marketing opakowań. To rodzaj działań reklamowych, które mają na celu:

 • przyciągnąć wzrok klienta,
 • wywołać w konsumencie względem marki,
 • zachęcić do zakupu, zarówno klienta, który już korzystał z naszych usług, jak i zupełnie nowego odbiorcę.

A to wszystko za pomocą niestandardowych pudełek produktowych!  Jak to możliwe?

Niestandardowe opakowania to świetny sposób na to, by przemówić do klienta językiem korzyści i wskazać mu atuty firmy, produktów lub usług. Użyte przez producentów opakowań zabiegi wpływają, mniej lub bardziej podświadomie, na nasze odczucia względem marki. Szczególnie dobrze jest to widoczne w branży artykułów i zabawek dziecięcych. Zresztą sami spójrzcie!

Niestandardowe pudełka na zabawki – interaktywne pudełka na zabawki

Poniżej prezentujemy dwie firmy, których opakowania zaskoczyły nas w pozytywny sposób, ponieważ ich opakowania produktowe to coś więcej niż tylko zwykłe pudełka.

#1 Tube Toys

Niestandardowe pudełka Tube Toys

https://pin.it/cp7btybsm24m43

Niestandardowe pudełka na zabawki to pudełka, które same w sobie mogą stanowić część zabawki. Dobrym przykładem są tzw. tube toys. Cylindryczna rura, w której ukryta jest zabawka, w rzeczywistości jest częścią pojazdu – traktora, autka osobowego lub ciężarówki i jest konieczna, by skompletować w całości zabawkę.

#2 Go Racer

Niestandardowe pudełka Go Racer

https://pin.it/64nhhsk5tfg42j

Go Racer to także dobry przykład firmy, która dba o to, by opakowania produktowe stanowiły część zabawki. Pudełka są namagnesowane, dzięki czemu nie tylko mogą posłużyć za garaż dla zabawkowych pojazdów, ale i mogą pomóc stworzyć tor wyścigowy lub rampę do zabawy z samochodzikami. Nie dość, że urocze, to jeszcze praktyczne!

Niestandardowe pudełka na zabawki – urocze projekty opakowań

Opakowania produktowe na zabawki mogą zachwycać nie tylko praktycznym charakterem, ale i po prostu estetycznym design. Poniżej dwa przykłady firm, których pudełka zachęcają rodziców do zakupu i zapadają na długo w pamięć – zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom!

#1 BulToys

Niestandardowe pudełka BulToys

https://pin.it/usvbg75tml5c4i

Drewniane zabawki BulToys pakowane są w różnokolorowe pudełka. Nie tylko zabawki, ale i eleganckie puzderka stanowią uroczy i elegancki prezent dla małego dziecka. Starsze także będę zachwycone takim upominkiem, zwłaszcza jeśli gustują w wyszukanych zabawkach i dekoracjach z drewna!

#2 B. Toys

Niestandardowe pudełka B. Toys

https://pin.it/mpfkzwmuxs7u3q

Urocze opakowania na zabawki posiada w swojej ofercie także kanadyjska firma B. Toys. Nie tylko edukacyjne zabawki, ale także i ich pudełka zaskakują kolorami i kształtami. Każdy ich element, począwszy od czcionki przez drobne nadruki, kolorystykę i wymiary – został zaprojektowany ze szczególną starannością. Efekt jest świetny, prawda?

Niestandardowe pudełka na dziecięce artykuły

Nie tylko zabawki mogą być pakowane w niestandardowe pudełka. Jeśli chodzi o artykuły dedykowane dzieciom, warto przyjrzeć się także opakowaniom, z których korzystają takie firmy jak np. Adamo lub Kit & Coco.

Ta pierwsza, czyli Adamo, korzysta z pięknych pudełek wielokrotnego użytku, w które są pakowane hamaki i inne akcesoria. Ich design jest wesoły i nawiązuje do beztroskiego dzieciństwa. Opakowania zdobią abstrakcyjne ilustracje oraz pastelowe barwy. Na każdym pudełku nie mogło zabraknąć także logotypu firmy, która zapada w pamięć każdemu rodzicowi!

Inny przykład firmy, która świadomie praktykuje marketing opakowań, jest Kit & Coco. Produkowane przez Kit & Coco artykuły są dość nietypowe, ponieważ są to… preparaty wspomagające w walce z insektami, a konkretnie wszami. To, co jednak zrobiła ta marka, jeśli chodzi o pudełka, to prawdziwe mistrzostwo. Opakowania Kit & Coco są  kreatywne, śliczne i zabawne – zupełnie nie tego spodziewalibyśmy się po firmie, która produkuje takie preparaty, prawda?

Jak stworzyć idealne pudełko dla firmy?

Jak więc stworzyć idealne niestandardowe pudełka dla firmy? Niestety nie ma tutaj jednej uniwersalnej zasady, ale można zwrócić uwagę na panujące aktualnie trendy oraz przede wszystkim – wsłuchać się w potrzeby konsumentów.

Jak widać, wyeksponowane logo marki to nie jedyny ważny element, który powinien się znaleźć na pudełku. Ważne są także:

 • kształt opakowania,
 • nietypowe rozwiązania, np. interaktywny mechanizm zamykania i otwierania,
 • kolorystyka,
 • praktyczny charakter,
 • ciekawe nadruki,
 • wygląd wnętrza opakowania,
 • wykończenia i zdobienia
 • spójność design i filozofii marki oraz potrzeb klientów.

Warto inspirować się powyższymi przykładami, by stworzyć idealne pudełko dla firmy, niezależnie od tego, jakie artykuły produkujemy lub sprzedajemy swoim konsumentom!

Spodoba Ci się