Tarot Online

Opakowania produktów są ważne dla zdrowia Twojego dziecka

2021.09.14

1 minuta i 57 sekunda

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Opakowania, które stanowią zagrożenie dla dzieci
  • Kroki, aby zmienić ryzyko wpływu plastikowych opakowań na zdrowie dziecka
Niniejszy artykuł pod tytułem Kiedy dziecko siada, raczkuje i chodzi? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kiedy dziecko siada, raczkuje i chodzi? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Plastikowe opakowania, butelki, puszki mogą zawierać szkodliwe związki chemiczne, które szkodzą naszemu zdrowiu, a przede wszystkim dzieciom. Zobacz, co możesz zrobić, aby opakowania produktów nie wpływały źle na zdrowie Twojego dziecka.

Wielu lekarzy zajmujących się zdrowiem dzieci oficjalnie podają, że wiele tworzyw sztucznych, które są wykorzystywane w przemyśle spożywczym oraz przemyśle zabawek mogą niekorzystnie wpływać na rozwój dzieci. To właśnie one są najbardziej podatne na działanie szkodliwych związków chemicznych. Dlaczego? Dzieci uwielbiają wkładać do buzi opakowania oraz zabawki, a więc na co dzień mają kontakt z czymś co może wypływać na kondycję ich zdrowia, a jak wiadomo najwięcej szkód nastąpi w organizmie, który się rozwija.

Opakowania, które stanowią zagrożenie dla dzieci

Opakowania plastikowe mogą zdecydowanie stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia, dlatego warto skorzystać z opakowań wykonanych ze szkła, stali czy papieru-tektury. Natomiast, jeśli chcemy łatwo przetransportować jedzenie dla dziecka bądź napój lepiej postawić na opakowania z tworzywa, które posiadają specjalny atest.

Jeśli już musisz użyć opakowania z plastiku w obróbce termicznej zwróć uwagę na to czy jest ono przeznaczone właśnie do takiego celu.

Kroki, aby zmienić ryzyko wpływu plastikowych opakowań na zdrowie dziecka

Oto wskazówki, które możesz wdrożyć do życia codziennego w Twoim domu, aby zdrowie domowników nie było narażone na szkodliwe substancje.

  • Wybieraj warzywa i owoce, które nie są pakowane w plastikowe opakowania,
  • Zamiast używania plastikowych czy gumowych butelek, talerzyków i innych naczyń wybieraj te wykonane ze szkła bądź stali,
  • Kupując żywność w opakowaniu plastikowym nie wybieraj tego, na którym widnieje kod recyklingu 3,6 i 7. Trójka to ftalany, szóstka to styren, a siódemka to bisfenole czyli szkodliwe związki chemiczne. Wyjątkiem są te z oznaczeniem „greenwave” lub „biobased”. Taki kod widnieje najczęściej na przodzie opakowania,
  • Przedmioty przeznaczone dla dzieci myj w letniej wodzie, zamiast używać do tego zmywarki,
  • Nie podgrzewaj jedzenia w plastikowych opakowaniach. Ciepło powoduje, że ftalany i bisfenol przenikają do jedzenia albo napoju.

Wybieraj, więc opakowania, które są ekologiczne i nie mają one w sobie żadnych szkodliwych związków chemicznych. Zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze.