Najlepsze pomysły na prezent dla dwulatka

Autor: Ania Chmielewska
30 wyświetleń
Najlepsze pomysły na prezent dla dwulatka

Dziecko, które kończy drugi rok życia, cechuje się dość dużą samodzielnością. Oczywiście, trzeba je na każdym kroku pilnować, ale mówi, chodzi i ma swoje zainteresowania. W naszym artykule podpowiadamy, jakie są najlepsze pomysły na prezent dla dwulatka.

Jak wybrać prezent dla dwulatka?

Na rynku istnieje wiele produktów, które będą idealnym prezentem dla małego dziecka. Aby wybrać idealny upominek dla malucha, należy pamiętać o kilku zasadach.

Dziecko, które kończy 2 rok życia ma już swoje upodobania czy zainteresowania.

Dwulatek jest już  na tyle duży, że potrafi wykazywać zainteresowanie danym przedmiotem. Nawet jeśli jego fascynacja jest tymczasowa, próbując wybrać coś odpowiedniego, musimy wiedzieć co go zaciekawi, a co niekoniecznie. Jeśli dziecko lubi przyrodę, odpowiedni będzie zakup np. interaktywnego atlasu zwierząt; dla małego fana motoryzacji przyda się książka o autach.

Najczęściej maleństwa cechuje wzmożona aktywność fizyczna.

Tu warto o radę zapytać rodziców solenizanta. Należy dowiedzieć się, czy przydałaby im się huśtawka ogrodowa, czy może mały basen, zjeżdżalnia lub maleńki rowerek. Przedmioty te są gwarantem wspaniałej zabawy przez wiele godzin. Kupując je mamy pewność, że szybko się nie znudzą.

Rodzice mogą planować prezenty tak, aby się nie dublowały.

Szczególnie chodzi tu o prezenty związane z zainteresowaniem ich pociech. Jeśli np. dziecko jest fanem danego programu telewizyjnego czy bajki, nie może dostać od wszystkich gości upominku z jej motywem. Powód jest jeden – szybko utraci nią zainteresowanie.

Najlepsze pomysły na prezent dla dwulatka

Prezenty trzeba dobrze „ustrzelić”. Poniżej znajdziesz listę 10 pomysłów na dobrany prezent dla dwu letniego maleństwa.

  1. Duża zjeżdżalnia do basenu (300,00 zł)
  2. Interaktywna mata edukacyjna dla dzieci (200 zł)
  3. Personalizowana książka (100 zł)
  4. Samochodzik na pedały (300 zł)
  5. Hulajnoga (200 zł)
  6. Materiałowy domek / namiot  do pokoju (200 zł)
  7. Kasa sklepowa (70 zł)
  8. Wózek dla lalek (100 zł)
  9. Kredowa tablica (50 zł)
  10. Logiczne układanki (od 20 zł w górę)

W nawiasach podano orientacyjne ceny produktów. Dostać je można w większych sklepach z zabawkami bądź też zamówić on-line na rozmaitych stronach.

Dwulatek wie, co lubi, a czego nie może znieść. Umie również okazywać radość i gniew. Niektóre przedmioty napawają go niezrozumiałym dla nikogo innego lękiem. Najlepszy prezent dla dwulatka to coś, co będzie spełniało jego wymagania. Wybierając go, pamiętajmy że dziecko i tak nie zapamięta, kto i co mu podarował. Jest jeszcze na to za małe. Celem nam przyświecającym powinna być chęć zobaczenia radości na jego twarzy, ponieważ wspomnienie właśnie widoku jest wręcz bezcenne.

Spodoba Ci się