Wyprawka dla niemowlaka – lista obowiązkowych zakupów dla przyszłej mamy

Autor: Bejbi.net
178 wyświetleń
Wyprawka dla niemowlaka - lista obowiązkowych zakupów dla przyszłej mamy

Wyprawka dla niemowlaka powinna być przygotowana na tyle szybko, aby w razie przedwczesnego porodu nie martwić się na dodatek rzeczami, które zapomnieliśmy kupić. Sklepy oferują miliony artykułów, łatwo się w nich pogubić. Podpowiadamy co jest niezbędne dla naszego nowego członka rodziny!

Ubranka dla noworodka

Powinniśmy wybierać ubranka uszyte z naturalnych materiałów. Skóra dziecka może w nich swobodnie oddychać, dziecko nie spoci się ani nie przegrzeje. Nie kupujmy zbyt wielu sztuk, gdyż dziecko bardzo szybko może z nich wyrosnąć. Przed założeniem wszystkie rzeczy trzeba wyprać w proszku przeznaczonym dla skóry niemowlęcej, a po praniu będzie potrzebne dodatkowe płukanie.

Najlepiej wybierajmy proste fasony, bez falbanek, z praktycznymi rozpięciami, które ułatwią ubieranie naszej pociechy.

Kosmetyki i artykuły higieniczne

Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa, dlatego do jej pielęgnacji należy używać preparaty, które na swoich opakowaniach mają informację, że można ich używać od pierwszego dnia życia. Zwracajmy też uwagę, czy dany produkt ma atest np. Centrum Zdrowia Dziecka (CDZ) czy Instytutu Matki i Dziecka (IMiD).

Wyprawka dla niemowlaka urodzonego latem

Jeśli będziemy rodzić w jednym z ciepłych miesięcy w naszym zaopatrzeniu nie może zabraknąć: kremu przeciw odparzeniom, lekkich czapeczek, body z krótkimi rękawkami i nogawkami, lekkiego kocyka i parasola ochronnego do wózka.

Nie należy kupować dziecku kremów z filtrem UV. Dobrym rozwiązaniem jest osłanianie dziecka lub pozostawianie go w cieniu.

Rzeczy dla dziecka urodzonego zimą

Gdy pogoda jest raczej chłodna, musimy pamiętać o: dodatkowym ciepłym kocu, ciepłych czapkach, kombinezonie, kremie typu cold cream, zimowym śpiworku.

Produkty niezbędne podczas spaceru

Nie warto oszczędzać na wózku ani foteliku samochodowym. Liczy się nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo malucha. Oprócz tych produktów do spaceru z całą pewnością przydadzą się: torba podręczna, mata do przewijania, folia przeciwdeszczowa do wózka, opakowanie termiczne na butelkę.

Sen

Sen dla noworodka jest bardzo ważny. Musimy zapewnić mu pełną wygodę, gdyż dziecko większą częśc doby zwyczajnie przesypia. Co będziemy potrzebować? Rożek, śpiworek do wózka, kołderkę, 2-3 komplety bawełnianej pościeli i prześcieradła.

Zabawki

Jedyną zabawką jaką warto kupić w pierwszych tygodniach życia jest mobil nad łóżeczko, któremu dziecko będzie się przyglądać z ciekawością i słuchać z upodobaniem płynącej z niego muzyczki.

Spodoba Ci się