Tarot Online

Za co dzieci kochają emoji?

Niniejszy artykuł pod tytułem hematokryt w ciąży – jakie są normy? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat hematokryt w ciąży – jakie są normy? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Emoji od kilku lat podbijają świat w internecie, ale nie tylko. W życiu realnym, również można emoji spotkać. Najczęściej wśród dzieci. Dlaczego i za co dzieci kochają emoji? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

O emoji🧐

Jak wiadomo ludzie od wieków porozumiewają się za pomocą rysunków. Już w prehistorii na skałach czy kamieniach były uwieczniane rysunki, aby przekazywać informacje, opowieści czy ostrzeżenia. Komunikacja rysunkowa jest zrozumiała niezależnie od czasu powstania, miejsca czy kręgu kulturowego w przeciwieństwie do języka pisanego. Według wielu badaczy język obrazkowy jest na tyle uniwersalny, że można bez problemu stwierdzić, że nasza kultura i sama cywilizacja opiera się głównie na obrazkach.

Na samym początku występowały emotikony, które są zestawem znaków typograficznych używanych na klawiaturach. Wraz z rozwojem technologicznym zostało nam umożliwione przekazywanie uczuć i informacji w bardziej wyszukany sposób czyli właśnie wszystkim znane emoji – obrazki.

Według przeprowadzanych badaniach na całym świecie użytkownicy potwierdzają, że:

  • 90% mówi o łatwiejszym wyrażaniu siebie w internecie,
  • 89% mówi o łatwiejsze komunikacji międzyludzkiej,
  • 67% ludzi stwierdziło, że Ci, którzy używają emoji są zabawniejsi i bardziej przyjacielscy od tych, którzy ich nie używają,
  • 88% potwierdza, że czują więcej empatii do osób, które emoji wykorzystują w rozmowie.

Ciekawostka.

W mózgu człowieka jest specjalny obszar, który uaktywnia się tylko, wtedy gdy widzimy ludzką twarz. Obszar ten jest nieaktywny, gdy nie patrzymy na twarze bądź rzeczy do niej podobne. Od kiedy emotikony oraz emoji zaistniały w naszym życiu ten specyficzny obszar uruchamia się, również przy ich wykorzystywaniu i patrzeniu na nie. Wywołuje to, tą samą reakcje mózgu w przypadku prawdziwej twarzy.

Za co dzieci kochają😍 emoji?

Dlaczego dzieci kochają emoji? To pytanie nie jest trudne do rozwikłania. Przede wszystkim używane są w codziennych rozmowach w internecie nie tylko przez młodszych, ale również dorosłych. Jest to już nie nieodzowna czynność naszego życia. Emoji są kolorowe, zabawne, działają na wyobraźnie i dosłownie oddają odczucia, które w danym momencie czujemy, dlatego dzieci je tak uwielbiają. Emoji są już tak popularne i lubiane przez dzieci na całym świecie, że w 2017 roku powstał pierwszy film o nich pt.”Emotki”. Poza tym emoji wykorzystywane są na przyborach szkolnych, ubraniach, butach, kubkach oraz pod postacią zabawek.